Hódmezővásárhely.hu
Generációk jövője az Alföldön

Farsangot tartottak az óvodákban, iskolákban

Hódmezővásárhelyen számos intézményben, többek között iskolákban és óvodákban tartottak pénteken télbúcsúztató farsangot.

A farsang a vízkereszttől hamvazószerdáig, azaz a nagyböjt kezdetéig tartó időszak elnevezése. Hagyományosan a vidám lakomák, bálok, mulatságok, népünnepélyek jellemzik, alapvetően nem vallási, hanem néphagyományokra épül.

A farsang csúcspontja a karnevál. Ez a farsangvasárnaptól húshagyó keddig tartó utolsó három nap, ami nagy mulatságok közepette, egyben télbúcsúztató is. Számos városban ekkor rendezik meg a híres karneválokat, például Rióban vagy Velencében. Magyarországon a farsang legnevezetesebb eseményét, a mohácsi busójárást szintén ekkor rendezik meg.

Hódmezővásárhelyen is számos intézményben, többek között iskolákban és óvodákban is tartottak télbúcsúztató farsangot. Sok helyütt a jelmezes felvonulást nem kísérte verseny, a gyerekek bemutatkozása és a közös mulatság volt a rendezvények célja.

Megszakítás