Hódmezővásárhely.hu
Generációk jövője az Alföldön

Jó vásárhelyi szereplés a diákolimpia országos döntőjében

Éremmel tértek haza a vásárhelyi triatlonosok a diákolimpia országos döntőjéről. A legjobb helyezést a Kertvárosi Katolikus Általános Iskola csapata érte el, amely Wolf Milán, Tápai Balázs, Tóth Balázs összeállításban második lett.

A megyei selejtezőket követően a versenysorozat országos fináléját Budapesten, a Margitszigeten, a Széchy Tamás uszodában és annak környékén rendezték meg. A Hód-Triatlon Se tagjai ezúttal az iskoláikat is képviselve álltak rajthoz. A legkisebbeknél, az első-második osztályosoknál a táv 50 m úszás, 1000 m kerékpározás és 500 m futás volt, míg a legidősebb középiskolásokra már 500 m úszás, 12000 m kerékpározás és 3000 m futás várt. A vásárhelyi sportolók a legjobb eredményt az első korcsoportban, csapatban érték el, ugyanis a Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, Wolf Milán, Tápai Balázs, Tóth Balázs alkotta együttese ezüstérmes lett. Korosztályában az ifjabbak közé tartozik Wolf Ede Márkó, aki ennek ellenére ötödik lett, míg Jucha Csanád, Kiszely Boglárka és Kiss László a mezőny első felében ért célba. A diákolimpián összesen 197 tanintézmény vett részt, közülük az összesített pontversenyben a kertvárosiak a huszonhatodik helyezést érdemelték ki.