Hódmezővásárhely.hu
Generációk jövője az Alföldön

Ünnepség az 1848/49-es Forradalom és Szabadságharc tiszteltére

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város
Önkormányzata meghívja Önt és kedves családját az 1848/49-es
Forradalom és Szabadságharc emléke előtt tisztelgő városi ünnepségsorozatra
2010. március 15-ére.

Hódmezővásárhely Megyei
Jogú Város Önkormányzata meghívja Önt és kedves családját az 1848/49-es
Forradalom és Szabadságharc emléke előtt tisztelgő városi ünnepségsorozatra
2010. március 15-ére.

8.30 óra Ünnepi
zászlófelvonás

Közreműködnek a Magyar
Honvédség 5. Bocskai István

Lövészdandár díszőrei, a
Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár Zenekara, vezényel Kovács István
százados

Helyszín: Kossuth tér

9.00 óra Ökumenikus
istentisztelet a Református Újtemplomban

Szolgálatot végeznek:

Tóth Lajos nyugdíjas
jezsuita atya

Kása Ferenc református
lelkipásztor

Németh László katolikus plébános

Bán Csaba református
lelkipásztor

Helyszín: Kálvin tér

10.00 óra Koszorúzás a
Petõfi szobornál

Verset mond: Bagóczki
Zsolt a Bethlen Gábor Református Gimnázium tanulója

Közreműködik a Magyar Honvédség
5. Bocskai István Lövészdandár díszszakasza, a Magyar Honvédség 5. Bocskai István
Lövészdandár Zenekara, vezényel Kovács István százados

Helyszín: Andrássy út

11.00 óra Megemlékezés
és koszorúzási ünnepség a Kossuth
szobornál

Ünnepi beszédet mond:

Dr. Lázár János, Hódmezővásárhely

Megyei Jogú Város polgármestere

Közreműködik Őze Áron Jászai
Mari-díjas színművész, a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár díszszakasza,
a Magyar Honvédség 5. Bocskai István

Lövészdandár Zenekara, vezényel
Kovács István százados

Helyszín: Kossuth tér

14.00 óra Koszorúzás
Szametz András ’48-as honvéd kopjafájánál az Unitárius Temetőben

Helyszín: Vámház utca

15.00 óra Ünnepi
Díszközgyûlés – városi kitüntetések átadása

Helyszín: Városháza díszterme,
Kossuth tér 1.

„Hódmezõvásárhely
Díszpolgára” kitüntetést kap:

Tóth Gézáné Juhász Nagy
Etelka Katalin olimpiai bajnok

Schleiffer Ervin mérnök

„Pro Urbe” kitüntetést kap:

Dr. Hampel Tamás jogász

Dr. Olasz Sándor irodalomtörténész

Simon Ferenc középiskolai
tanár

„Signum Urbis
Honorantis” kitüntetést kap:

Sárosi Mihályné Tolnai
Eszter hímző, népi iparművész

Dömötör Mihály fotóművész

Szénási János
fazekasmester, népi iparművész

Közreműködnek: Laurer Ágnes,
Soós Kirnyák Melinda, Tótné Bereczki Marianna, Vágó János művésztanárok, valamint
a Fandante Kamarakórus

19.00 óra Miklósa Erika
ünnepi koncertje a kitüntetettek tiszteletére – válogatás Erkel, Mozart, Kálmán és Kodály műveiből

Közreműködik a Salieri
Kamarazenekar

Pál Tamás vezényletével,
valamint

Nyári Zoltán a Magyar Állami
Operaház szólistája

Helyszín: Fekete Sas díszterme

A belépés díjtalan!

Belépőkártyák igényelhetők
az 530-183-as telefonszámon, vagy személyesen a Polgármesteri Hivatal
Kabinet Irodájában hétköznap 8-16 óráig, valamint az Emlékpont
pénztárában keddtől vasárnapig 10-18 óráig.